Навчальний фільм «Територія Голодомору: пам'ять невмируща»

Проекти музею14 червня 2017

 

 

Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» з 2012 року співпрацює з Канадським Музеєм Прав Людини (Вінніпег, Канада), який є першим музеєм, що присвячений виключно висвітленню теми формування, еволюції і майбутнього прав людини. Сьогодні результатом співпраці між музеями є навчальний фільм «Територія Голодомору: пам'ять невмируща».

 

Сюжетна лінія зосереджується на міжнародній пресі, яка публікувала інформацію про Голодомор. Центральним напрямком є боротьба мас-медіа: Волтера Дюранті, який симпатизував політиці Сталіна та заперечував факт масового вбивства українців в 1930-х роках, і журналістів Гарета Джонса та Малькольма Маггеріджа, які намагалися донести правду.

 

Чітко і лаконічно в кінострічці викладено перебіг Голодомору та звучать відповіді на питання «Чому радянська влада вчинила геноцид частини української нації?» та «Чому світ і тоді і зараз так мало знає про цей масштабний злочин?»

 

Як показує історія, в тоталітарних та закритих суспільствах відсутня свобода слова, що є надзвичайно загрозливим для життя громадян. В таких суспільствах преса повністю підконтрольна уряду, який використовує її в цілях заперечення та приховування власних злочинів проти громадян.

 

Ви не знайдете жодної радянської публікації 1930-х і наступних десятиліть, що б говорили про масштабний голод в УСРР та масову смертність на його ґрунті. Радянський режим заперечував факт голоду та заборонив іноземним журналістам переміщатися територією СРСР. Ті, хто ризикував розповісти правду, зазнавали переслідувань, цькувань. Відтак, через заперечення і применшення розмірів трагедії окремими журналістами в 1932 році події в Україні не  отримали належного публічного розголосу. Вже в 1933 році українці вмирали родинами і цілими селами.

 

В перебігу офіційних заперечень та приховування правди питання Голодомору розчинилось на тлі світових новин і подальші понад 50 років залишалось таємницею, аж до розпаду Радянського Союзу.

 

На прикладі української історії в фільмі досліджено роль і функції засобів масової інформації, які можуть як зламати мовчання навколо злочину, так і сприяти створенню інформаційного вакууму, який приховує або спотворює правду.

 

До яких роздумів спонукає фільм:

 

Фільм «Територія Голодомору: пам'ять невмируща» демонструється в галереї Канадського Музею Прав Людини, що присвячена історії Голодомору, та в приміщенні Національного музею «Меморіал жертв Голодомору». Фільм розрахований на шкільну аудиторію. На підставі статуту, Меморіал жертв Голодомору здійснює культурно – освітню діяльність та рекомендує використовувати даний фільм під час вивчення теми Голодомору в школах. Візуальні матеріали можуть зробити заняття цікавішими та полегшити сприйняття важкої теми.

 

В рамках договору про співпрацю з КМПЛ НМ «Меморіал жертв Голодомору» поширює кінострічку серед учбових закладів України.

 

Реалізація проекту розрахована до кінця 2017 року. 

08.06.2017

Львів

Меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія Терору»

http://territoryterror.org.ua/uk/museum/news/details/?newsid=691

Презентовано

http://memorialholodomor.org.ua/news/memorial-zhertv-golodomoru-prezentuvav-dlya-osvityan-lvova-navchalniy-film-pro-golodomor/

 

08.06.2017

Львів

 

        Меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія Терору»          

 

  Презентовано  

18.09.2017  Харків

 

Харківський історичний музей ім.. Сумцова 

 

 Презентовано

 19.09.2017  Полтава

 

 Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського

 

 Презентовано

 27.09.2017  Одеса

 

 Одеський історико-краєзнавчий музей

 Презентовано

 28.09.2017  Миколаїв 

 

 Миколаївський будинок учителя

 Презентовано

 04.10.2017  Дніпро

 

Дніпропетровський національний історичний

музей ім.. Д.І. Яворницького

 Презентовано

 

 05.10.2017  Запоріжжя

 

Запорізький обласний краєзнавчий музей

 

Презентовано
    18.10.2017    Чернігів

 

Чернігівський обласний історичний

музей ім.. В.В. Тарновського

Презентовано
 26.10.2017     Краматорськ    

 

Центральна міська публічна бібліотека, вул. Марії Приймачено 16  

 

 Презентовано

 

 27.10.2017

 

СєверодонецькAктова зала СЗШ І-ІІІ ст. №14 (вул. Гагаріна, б. 111)Презентовано

 

08.11.2017

 

ВінницяВінницька академія неперервної освітиПрезентовано