Про музей

Найвищою місією Музею є застереження суспільства про злочин геноциду, шляхом накопичення і поширення знань про Голодомор.

Музей Голодомору навчає протистояти ненависті і порушенню прав людини. Своє діяльністю культивує захист людської гідності та демократичних цінностей і запобігає злочину геноциду, виховуючи у громадян толерантність, почуття моральної відповідальності перед викликами всім нормам права і свободам.

 

Музей відіграє важливу роль в громадянському вихованні молодого покоління, формуючи усвідомлення необхідності збереження Української держави, як одного із головного захисту від геноциду.

 

Важливим завданням Музею Голодомору є нагадування про українську ідентичність, яку намагалися замінити радянською. Музей виконує роль посередника в процесі передачі спогадів та інформації про Голодомор, демонструючи зв'язок поколінь української нації та зберігає пам'ять про спробу її знищення.

 

Знання про історію Голодомору, які надає музей, порушують питання моралі – плекання поваги пам’яті жертв, співпереживання та переосмислення власних поглядів на життя, яке є найвищою цінністю.

 

В основу діяльності Музею входить:

 

Навіть після розірвання заборони на правду про Голодомор, продовжуються тривожні заперечення факту геноциду українців. Категоричні заперечення звучать з боку Російської Федерації, яка є правонаступницею СРСР, що є виявом неповаги до пам’яті понад 7 мільйонів невинних жертв, до почуттів українців, які втратили своїх рідних, до українців, які пережили геноцид, та до демократичних прав і свобод. Адже заперечення викликає загрозу повторення геноциду.

Поширюючи інформацію про Голодомор, Музей Голодомору звертає увагу на питання «терору голодом», який застосовується і в ХХІ столітті в різних країнах світу.