Вилучення всіх продуктів

Уряд вжив комплекс заходів, якими спричинив голод. Окрім ув’язнень і розстрілів, здійснювались депортації селян «за саботаж плану хлібоздачі» з широким розголосом в пресі. Для населення було перекрито доступ до їжі: заборона вільної торгівлі, видавати хліб для громадського харчування колгоспникам, заборона видачі натуральних авансів колгоспникам та повернення раніше виданих, припинення оплати праці колгоспників. Порушення даних вимог тягло жорстоке покарання. Все відбувалося в умовах вилучення збіжжя в рахунок плану. 

Родина фотографа-аматора М.Ф. Боканя обідає у період Голодомору. Справа на ліво: Бокань М.Ф., його сини – Лев, Костянтин, Олександр, дружина Васса Трохимівна та донька Анна. с. Батурин, Бахмацького р-ну. 2 квітня 1933 р. – ЦДКФФА України імені Г. С. Пшен

З метою вбивства голодом частини українського селянства 18 листопада 1932 року були запровадженні натуральні штрафи в надзвичайно великих розмірах. В якості штрафу у людей органи влади конфісковували майно, всі продукти харчування, навіть одяг. Для ефективності виконання даного розпорядження до українських сіл були відрядженні добре підготовлені комуністи з промислових центрів не лише України.

 

А в кінці грудня 1932 року було вивезено з України усі наявні фонди збіжжя у колгоспах, у тому числі і насіннєві, що закладалися для посіву на наступний урожай. Навесні 1933 року Кремль повернув Україні певний обсяг збіжжя, але вже в якості насіннєвої позики для забезпечення посівної компанії.

Валка із зерном колгоспу "Профінтерн" с. Пологи Дніпропетровської області, організована з нагоди випуску 8-го тиражу позики третього, вирішального року п'ятирічки. Дніпропетровська обл., 1932 р. – ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного. Од.