Світ знав

Радянська влада проголосила голод в Україні неіснуючим явищем і відмовилась від допомоги, яку пропонували численні неурядові організації, зокрема закордонні українські громади.

 

Про винищення українців радянським режимом світ був проінформований завдяки іноземним кореспондентам, які подорожували територією України та Кубані. Після публічного розголосу про масовий голод в Україні постановою від 23 лютого 1933 року уряд заборонив переміщатися територією СРСР без дозволу радянських спецслужб.

 

Ще один джерелом інформації для європейських країн були листи та звіти їхніх посольств та консульств в СРСР. Причому, усі дипломатичні звіти сконцентровані головним чином на голоді в Україні і Північному Кавказі. Автори звітів вказують оцінки людських втрат і підкреслюють, що голод в Україні створено штучно з метою упокорення української нації, знищивши її частину. 

Відозва Андрея Шептицького «Україна в передсмертних судорогах!»// Мета. – 30 липня 1933, Львів. - ЦДІАЛ України ф. 358, оп. 1, спр. 15, арк. 38