2025 © All rights reserved
Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення під час розгляду питання зміни назви (перейменування) Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» на Національний музей Голодомору-геноциду
20 травня 2019 року
1. Організатор громадського обговорення: Національний музей «Меморіал жертв Голодомору».
2. Найменування юридичної особи, якій пропонується змінити назву (перейменувати): Національний музей «Меморіал жертв Голодомору».
3. Пропозиції та обґрунтування щодо зміни назви (найменування) об’єкта права власності: пропонується змінити назву Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» на Національний музей Голодомору-геноциду.
Обґрунтування: Завдання і необхідність створення закладу, який би розповів на весь світ про злочин геноциду українців – Голодомор 1932–1933 років, були законодавчо сформовані у 2006 році Законом України №376-V «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», стаття 5 якого передбачала «спорудження у м. Києві до 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні Меморіалу пам`яті жертв голодоморів в Україні». Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2009 року № 435-р було утворено Державний музей «Меморіал пам`яті жертв голодоморів в Україні» (у лютому 2010 року отримав статус Національного, а в липні 2015 був перейменований на Національний музей «Меморіал жертв Голодомору»). За задумом, це мав бути великий музейний комплекс, що включав би в себе меморіальну та музейну частину, але по суті, було збудовано лише Меморіал. Весь цей час заклад здійснював екскурсійно-освітню, експозиційно-виставкову та іншу діяльність як повноцінна музейна установа.
Незважаючи на Закон України про «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні» як визнання історичного факту геноциду українців, постанову Апеляційного суду м. Києва за кримінальною справою №475 з визначеними організаторами Голодомору, активну діяльність України та самого Меморіалу у напрямку поширення об’єктивної інформації про Голодомор 1932-1933 років, і до сьогодні залишається чимало людей, які піддають сумніву його геноцидний характер, чи заперечують його взагалі.
Саме тому постає питання про перейменування Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» на Національний музей Голодомору-геноциду, акцентуючи увагу на геноцидному характері злочину проти українців та музейній діяльності установи.
4. Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо зміни назви Національного музею «Меморіал жертв Голодомору»: ГО «Історична пам’ять».
У разі надходження інших пропозицій (зауважень) щодо зміни назви Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» останні будуть враховані під час проведення громадського обговорення.
5. Інформація про строк, місце, час проведення заходів з громадського обговорення, акредитації представників засобів масової інформації, реєстрації учасників буде розміщена на офіційному веб-сайті Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» додатково.
6. Поштова адреса та адреса електронної пошти, строк і форма для подання пропозицій (зауважень): пропозиції (зауваження) подаються на поштову адресу: 01015, м. Київ, вул. Лаврська, 3 (Національний музей «Меморіал жертв Голодомору») та на адресу електронної пошти: memoholod@ukr.net до 20 червня 2019 року включно.
Пропозиції (зауваження) подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає; юридичні особи подають пропозиції у письмовій чи електронній формі із зазначенням їх найменування та місцезнаходження; анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.
7. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення: м. Київ, вул. Лаврська, 3, Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» (тел. (044)254-45-12), memoholod@ukr.net.
8. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення: учений секретар музею – Сокиріна Ганна.
9. Узагальнений аналіз пропозицій (зауважень), що надійшли під час проведення громадського обговорення та інформація про осіб, які взяли участь в обговоренні порушеного питання буде оприлюднений на офіційному веб-сайті Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» до 27 червня 2019 року.
10. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення – до 22 липня 2019 року, на офіційному веб-сайті Національного музею «Меморіал жертв Голодомору».
Зазначене інформаційне повідомлення щодо проведення громадського обговорення під час розгляду питання зміни назви (перейменування) Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» на Національний музей Голодомору-геноциду підлягає оприлюдненню на офіційному веб-сайті Національного музею «Меморіал жертв Голодомору».