2025 © All rights reserved
20 березня 2018 року заступник завідувача екскурсійно-освітнього відділу Яна Городняк та екскурсовод першої категорії Ольга Вигодованець провели зустрічі з педагогами Печерського та Деснянського районів Києва.
Працівники музею презентувала освітні проекти з тематики Голодомору та розповіли про напрямки роботи Меморіалу жертв Голодомору. Яна Городняк розповіла про досвід проведення уроку "Як розрізняти фейки і правду у ЗМІ".
Метою даного заняття є формування у дітей відповідального громадського ставлення до розголошення інформації про несправедливість та грубі порушення прав людини. Урок за формою є інтерактивним і складається з двох вправ та перегляду фільму. Виконуючи завдання, учні працюють з первинними історичними документами та медіа текстами. Так діти вчаться читати, аналізувати історичні матеріали, що сприяє формуванню особистого ставлення та розуміння історії.
В ході заняття учні переглядають навчальний фільм «Територія Голодомору: пам’ять невмируща» та обговорюють його. В фільмі звертається увага на проблему відповідальності ЗМІ у висвітлені та приховуванні порушень прав людини. Історія Голодомору – як урок історії, про те, як в потоці офіційних заперечень і журналістської брехні, вбивство 7 мільйонів українців стало непоміченим в світі в 1930-х рр. і в наступні понад 50 років.
Також, усі присутні отримали брошуру створену на основі матеріалів виставки «Нас вбивали, бо ми – українці». У виданні структуровано подана найважливіша інформація про Голодомор-геноцид у доступному для широкого загалу викладі.