Зміна офіційної назви музею

Новини музею29 серпня 2019

Згідно наказу Міністерства культури України «Про зміну найменування Національного музею "Меморіал жертв Голодомору" від 08.08.2019 № 625, офіційну назву музею змінено у наступному варіанті – Національний музей Голодомору-геноциду.

Потреба перейменування з’явилась під час реконструкції І черги та будівництва ІІ черги музею, позаяк назва установи має відображати його головну суть та зміст роботи.

22 липня 2019 року на базі Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» відбулося публічне обговорення зміни назви (перейменування) Національного музею «Меморіал жертв Голодомору». За основу було взято варіант запропонований ГО «Історична пам’ять» –  Національний музей Голодомору-геноциду.

Впродовж місяця – з 20 травня по 20 червня 2019 року, музей збирав пропозиції та зауваження від громадськості. Перейменування підтримали Асоціація дослідників голодоморів в Україні, Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса, БО Міжнародний благодійний фонд розвитку Меморіалу жертв Голодомору, Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 рр., Інститут дослідження Голодомору.

Відтак, музей звернувся до Міністерства культури України як державного органу, що має врахувати пропозиції громадськості та завершити процес зміни назви (перейменування) відповідно до процедури.

Нова назва – Національний музей Голодомору-геноциду, має на меті закцентувати увагу на геноцидному характері злочину проти українців та відобразити основні види музейної діяльності закладу.