2025 © All rights reserved
До 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років у с. Борисівка Приморського району встановлять пам’ятний знак, присвячений народному повстанню у жовтні 1930 року, повідомляє прес-служба Запорізької ОДА.
«За радянські часи ці події замовчувалися, лише за згадку про них на людей чекали репресії. Правду громада дізналася лише нещодавно завдяки дослідженням заступника голови Українського інституту національної пам’яті Володимира Тиліщака та історика Юрія Щура» - йдеться у повідомленні.
Спротив розпочався 6 жовтня 1930 року за ініціативи 24-річного Івана Бондаренка. Десятки жінок ставали пліч-о-пліч, перекривали в’їзди до дворів, оточували та розганяли «активістів». Міліція заарештувала кількох протестувальниць. У відповідь сотні людей оточили сільраду, погрожуючи штурмом. Жінок відпустили і вже наступного дня заворушення продовжилися. Великий спротив грабіжникам чинили у господарствах Пилипа Онищенка, Афанасія Потанєєва та багатьох інших борисівців. Запорізьке селянство не корилося сталінським поплічникам. Народні виступи відбувалися у с. Широке Запорізького району, на Михайлівщині та Мелітопольщині. Апогеєм народної боротьби стало Борисівське повстання.
Селянські виступи тривали три тижні. Проте, люди не могли безкінечно протистояти радянській каральній машині. Чекісти заарештувало тридцятьох найбільш активних учасників та зламали спротив. За рік у селі розпочався штучний голод. Про нього згадує у своїх мемуарах уродженець Борисівки, правозахисник та дисидент Петро Григоренко.
За результатами організаційної наради у Приморській райдержадміністрації, за участі заступника директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександра Зубченко, вирішено гідно відзначити подвиг народних героїв. Так, до Дня вшанування жертв Голодомору на сільському Меморіалі Слави встановлять пам’ятний камінь та інформаційну табличку на честь героїв.
Нагадаємо, у Запоріжжі вандали спаплюжили пам’ятник жертвам Голодомору