2025 © All rights reserved
3 червня у Харківському метрополітені розпочався проект Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» - «Потяг української ідентичності». Проект розповідає про втрачені через репресії більшовиків у першій половині ХХ століття українські надбання у сферах мистецтва, традицій, точних наук, медицини, спорту, що на той час дозволяли Україні конкурувати з іншими державами світу та визначали українців як націю.
Проект «Потяг української ідентичності» експонувався у Київському метрополітені, до кінця червня триватиме у Дніпрі, а сьогодні досяг Харкова.
Презентація проекту відбулася одразу на кількох локаціях: в бізнес-центрі KHARKIV Today, у Харківському метрополітені та у Харківському літературному музеї.
Це неймовірно важливий для нашого музею проект, адже він дозволяє донести інформацію до ширшого кола людей. «Головне завдання проекту – показати, що в України на початку ХХ століття був великий потенціал, наша країна розвивалась в тандемі з іншими європейськими країнами. Своїм проектом ми хочемо розвінчати міфи, які існують довкола теми Голодомору. Зокрема, вважалося, що завдяки сталінській індустріалізації, Україна отримала техніку, заводи, фабрики і тому подібне. «Насправді, в Україні все це було і до приходу більшовиків», - розповіла на прес-конференції завідувачка експозиційно-виставкового відділу Меморіалу жертв Голодомору Яна Гринько. Харківський видавець Олександр Савчук, який також долучився до створення проекту, зазначив, що вбачає у знищенні кобзарства, як суто українського феномену, осердя української ідентичності, найбільшу втрату для нашого народу. «В глобальному значенні, найголовніше зараз – нові методики і підходи для проговорювання, розуміння і усвідомлення процесів, які відбувалися в Україні на початку ХХ століття», - підсумував він.
Виставка, яка розташувалася на вулиці Багалея перед Літературним музеєм у Харкові, звертає на себе увагу, спонукає перехожих зупинитися та прочитати інформацію. На думку співробітниці Літературного музею Тетяни Пилипчук, «цей проект дуже прозоро і чітко показує, що було і чого не стало. Наше суспільство сильно травмовано і деформовано. Поки ми не пропрацюємо ці травми, не знаю, чи зможемо ми рухатися далі».
Тематичний потяг з проектом курсуватиме у метрополітені Харкова до кінця червня 2019 року. Також запрошуємо відвідувачів на виставку до Літературного музею! З 12 червня 2019 року матеріали виставки можна буде побачити і в інших музеях та будинках культури Харківської області.