2025 © All rights reserved
Із 25 червня по 25 липня у стінах Дніпропетровського національного історичного музею імені Дмитра Яворницького в залі №9 працює стендова інформаційна виставка від Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» "Голодовка 1921-1923 років".
Фотодокументальні матеріали виставки показують комплекс обставин і політичних рішень Леніна, що широко розкривають причини спалаху масового голоду в Україні в 1921 році та продовження його аж до 1923 року, коли в Поволжі катастрофу вже було зупинено, в тому числі за рахунок вилучення продовольства з України. Матеріали пояснюють, чому радянська історіографія більше пам’ятала голод в Поволжі, ніж в Україні.
Виставка «ГОЛОДОВКА 21 – 23-го» ставить питання: чи були дії більшовиків у відношенні до українців, від початку окупації до голоду 1921-1923 років, попередженнями про початок радянського тоталітарного режиму в житті нації, сповненого стражданнями, насильством, терором та масовими вбивствами?
Через актуальність, окрему увагу надано методам і тактикам більшовиків по загарбанню території України: створення маріонеткових органів влади та введення російської Червоної армії на територію України; ведення неоголошеної війни з українським законним урядом під назвою «громадянська війна»; розкол суспільства за допомогою пропаганди.