2025 © All rights reserved
До 85-тих роковин Голодомору Міністерство культури України спільно з Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору» започаткували проект із запису інтерв’ю людей, які пережили Голодомор. З цією метою співробітники Міністерства в жовтні 2018 року вирушили у експедицію на Черкащину, попередньо отримавши від музею контактні дані свідків Голодомору. Результати експедицій, а саме серія відеозаписів, будуть оприлюднені на телебаченні, а потім передані на зберігання до музею. Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» планує в майбутнього демонструвати відеозаписи в Залі пам’яті.
«Знімаємо серію історій надзвичайних людей, що пережили в своєму житті найстрашніше - Голодомор-геноцид 1932-1933.. Від їх розповідей мороз по шкірі.. І розуміння - час минув, а ворог у нас лишився той самий. І зараз кожен з нас це має усвідомити, і зробити кожен на своєму місці все, аби такі злочини проти людства ніколи не могли повторитися. І завжди пам’ятати та передавати нащадкам історії тих, хто бачив Голодомор на власні очі», - ділиться враженнями від експедиції прес-секретар Міністра культури Юлія Даценко.
"Я люблю вареники з картоплею, сиром, печіночкою... Дякувати Богу, що сьогодні я можу не тільки ними смакувати... а 85 років тому я мріяв з'їсти хоча б один оладушок з цвіту акації чи липи...", наводить слова свідка Голодомору Івана Стукала (1928 р.н), учасниця експедиції Любов Готсуляк.