2025 © All rights reserved
У травні 2019 року жителі Львівської області зможуть ознайомитися з пересувними виставками розробленими колективом НМ «Меморіал жертв Голодомору».
6 травня у Городоцькому історико - краєзнавчому музеї відбулось відкриття науково - популярної виставки "Надія наша в Бозі", приуроченої до 150 - річчя з дня народження Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. Виставка викликала схвальні відгуки у відвідувачів краєзнавчого музею. Вона згуртовує українців у непрості часи російсько-української війни, оскільки розкриває тему консолідації українців у складні часи.
Справу порятунку братів з Великої України у липні 1933 року розпочала Українська Греко-Католицька Церква в особі Митрополита Андрея Шептицького, який разом з єпископатом проголосив відозву до вірних Галицької Церковної провінції у справі подій на Великій Україні – «Україна в передсмертних судорогах», яку почули у Ватикані, Варшаві та по всьому світу і яка стала історичною. Наслідком відозви стало заснування Українського громадського комітету рятунку України, що ініціював створення повітових і місцевих комітетів, збір документів і спогадів очевидців трагедії, і найголовніше – оголошення 29 жовтня 1933 р. Днем національної жалоби і протесту та проведення першої в історії Літургії та Панахиди за загиблими від голоду. В той час, коли церква в Україні була розтерзана і німа, Українська греко-католицька церква в Галичині сказала своє слово, виступивши інституцією, яка однією з перших піднялась на захист українців. І головну роль у цьому, безперечно, відіграла постать Митрополита Андрея Шептицького.
Також запрошуємо відвідати село Давидів на Львівщині, де до кінця травня буде експонуватися виставка: «Нас вбивали, бо ми – українці».