2025 © All rights reserved
19 вересня 2018 року Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» відвідала парламентська делегація Стортингу (Парламент) Норвегії на чолі з Президентом пані Тоне Вілхелмсен Трьоен.
Президент Парламенту поклала квіти з лампадкою до скульптури "Гірка пам’ять дитинства" на території Меморіалу, ознайомилася з експозицією Зали пам`яті, запалила свічку на Вівтарі у пам'ять про жертв Голодомору. Також вшанувала пам’ять українців, вбитих голодом, вдаривши в дзвін.
Норвегія на законодавчому рівні не визнала Голодомор – геноцидом. У травні 2017 року Голова Верховної Ради України Андрій Парубій закликав Парламент Норвегії визнати Голодомор геноцидом.
Норвежці здійснили свій внесок у поширенні правди про Голодомор. Йоган Людвіґ Мовінкель (1870–1943) – Прем’єр-міністр Норвегії, Президент Ради Ліги Націй у 1933 р., виніс питання Голодомору на розгляд Ради Ліги Націй. У 1933 р. йому були передані матеріали про голод одразу від кількох українських і міжнародних організацій. Такий дипломатичний хід переконав його пролобіювати українське питання. Втім, зусилля Мовінкеля не увінчалися успіхом. 29 вересня 1933 р. в Женеві відбулося засідання Ліги Націй за участі 14 держав. Мовінкель чотири рази брав слово, щоб переконати представників країн-учасниць у важливості допомоги жителям радянської України. Однак його заклик не був підтриманий. Постійні члени Ради Великобританія та Франція висловилися проти. Врешті-решт вирішено передати українську справу на розгляд Міжнародного Червоного Хреста, який у свою чергу звернувся до радянського уряду з пропозицією дати згоду на організацію міжнародної допомоги для голодуючих. На це в грудні 1933 р. з Москви надійшла відповідь, в якій було заявлено, що жодного голоду в УСРР і Північному Кавказі немає.