Меморіал жертв Голодомору та Міністерство освіти і науки України підписали Меморандум про співпрацю

Новини музею03 серпня 2018

2 серпня 2018 року генеральний директор Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» Олеся Стасюк та Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич підписали Меморандум про співпрацю у сфері дослідження, популяризації та впровадження в освітній процес закладів загальної середньої освіти широкого вивчення історії Голодомору 1932-1933 рр.

 

Партнерство передбачає створення науково-методичної бази з вивчення історії Голодомору у середніх та вищих школах України та залучення напрацювань Меморіалу жертв Голодомору в освітньо-виховний процес усіма установами освіти, які підпорядковуються МОН.

 

Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» зобов’язується надати допомогу в створенні науково-методичної бази з викладання теми Голодомору, встановити співробітництво з інститутами післядипломної педагогічної освіти у проведенні курсів підвищення кваліфікації та розширити роботу із закладами загальної середньої освіти.

 

Згідно з домовленостями, зафіксованими в Меморандумі, Міністерство освіти і науки України бере зобов’язання сприяти інтеграції відповідних методичних і наукових напрацювань  музею до освітніх програм та поширенню проектів музею серед навчальних закладів.

 

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич подякувала музею за співпрацю, яка уже триває: «Дякую вам за плідну співпрацю, яку ми вже маємо. Я розумію, якою важкою та важливою є ваша робота, адже ви піднімаєте та розповідаєте про надскладні питання нашої історії. Для цього потрібно весь цей травматичний досвід пропустити через себе. І я зичу вам сил та натхнення робити цю працю й надалі».

Генеральний директор музею Олеся Стасюк у свою чергу зазначила: «Для нас надзвичайно важливо налагодити позитивну партнерську співпрацю зі школами. Бо зараз ми спостерігаємо, що вчителі певною мірою бояться говорити на цю тему, вважають її надто травмуючою, хоча, безумовно, все залежить від підходів. Ми маємо налагодити довіру та партнерство, щоб почати чесно та відкрито говорити на таку складну тему».

 

Підписуючи меморандум, обидві сторони поставили за мету створення умов для всебічного об’єктивного вивчення та популяризації маловідомих та замовчуваних сторінок історії України, виховання у школярів вміння протистояти ненависті та всім порушенням прав і свобод людини й громадянина.