Директор музею Олеся Стасюк відвідала Музей Голодомору у Миргороді

Новини музею20 липня 2018

18 липня 2018 р. генеральний директор Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» Олеся Стасюк разом з Першим заступником Лесею Гасиджак з робочим візитом відвідали м. Миргород та ознайомились з Музеєм трагедії Голодомору 1932-1933 років на Миргородщині, відділом Миргородського краєзнавчого музею, що на Полтавщині.

 

Будинок, в якому розміщений музей, спочатку будувався як житло для священика церкви Івана Богослова о. Павла Дасусдородського. У 1928 р. окупаційна більшовицька влада тогочасного настоятеля, о. Леонтія Кузьменка, з церкви вигнала, а в будинку було облаштовано хату-читальню. З 1930 по 1934 рік тут існував дитячий концтабір у системі НКВС СРСР, під виглядом дитячого притулку, що був створений Миргородським міським органом КП(б)У для концентрації дітей, що залишилися без догляду після убивства голодом їхніх батьків (переважно «куркулів»), або після фільтрації арештованих родин на мирогородському залізничному вокзалі, який слугував накопичувачем біженців на залізничній лінії Київ — Харків. Свідки, що вижили, пізніше пригадували, що обстрижених, ледь одягнених дітей тут утримували за колючим дротом у невеликому будинку-бараку поряд з церквою. Голод та хвороби шансів на життя не давали. За іронею долі, через паркан від інтернату, у зруйнованому храмі, під пильним оком охоронців, зберігали конфісковане у селян зерно. Воно, намочене снігом та дощем, пріло і гнило, а поруч вмирали діти.

 

Музей було створено у 2009 році місцевим активістом Олександром Джунем. Його експозиція розповідає про геноцид української нації – Голодомор 1932-1933 рр. на Миргородщині. У 2011 р. тут було відкрито та освячено невеликий пам’ятник, у дворі музею, пам’яті вбитих голодом тисяч дітей.

 

Олеся Стасюк домовилась з завідувачем музею, Олександром Джунем, про подальшу співпрацю, зокрема, про надання методичної допомоги працівникам музею, передачу музейних банерних виставок з тематики Голодомору та інших штучних масових голодів в Україні для експонування в Миргороді та про подальші спільні заходи до 85-х роковин геноциду української нації. 

 

Нагадаємо, що за підрахунками вчених, втрати Полтавщини в роки Голодомору сягають близько 1 мільйона осіб.