2025 © All rights reserved
20 лютого 2019 р., під час засідання Уряду Міністр культури України Євген Нищук виступив із доповіддю, присвяченою питанням державної підтримки та розвитку історичної національної пам’яті, повідомляє прес-служба Міністерства культури України.
Міністр культури, зазначив, що після завершення будівництва Україна отримає перший Музей Голодомору у світі, що матиме площу головної експозиції близько 4 тис. кв. м., окремий простір для тимчасових виставок, конференц та кінозали, приміщення для освітніх проектів, найповнішої бібліотеки видань з цієї теми, архівний центр, там же буде розміщено Інститут дослідження Голодомору.
Над архітектурним проектом музею та його наповненням працюють фахівці як з України так із Європи, зокрема провідної європейської студії з Варшави. За задумом авторів, архітектурна форма є втіленням ідеї виведення на світло спеціально замовчуваної десятиліттями правди про Голодомор. Про приховану історію нагадують не лише тектонічні шари, що покривають будівлю, а й архітектурне рішення, що полягає у розміщенні частини будівлі під землею. Так само символічними є характерні розрізи даху будівлі та зміщення його половини: вони показують, як дії людей ведуть до викриття та розсекречення злочину. Монументальний вхід в будівлю розташовано з боку Свічі пам’яті – це брама, що веде вглиб землі і до захованої у ній правди, яку покаже основна експозиція.
«Будівництво цього Музею - це справа честі всієї нації та кожного українця. Гідним пошануванням пам’яті вбитих голодом у 1932-1933 рр. ми виконаємо свій людський обов’язок перед ними. Знання, які поширюватиме Музей, покликані попереджувати повторення подібних злочинів у майбутньому та бути протиотрутою від будь-яких спроб заперечити нашу національну трагедію та применшити її масштаби», - наголосив Євген Нищук.