2025 © All rights reserved
Британський журналіст-фотограф Тай Фарукі працює над проектом, метою якого є поширення інформації про Голодомор. Адже у Великій Британії слово «Голодомор» мало кому відоме, а під час дискусій не викликає жодної реакції. Саме тому Меморіал жертв Голодомору відгукнувся на прохання Тая і організував для фотографа зустріч із свідками Голодомору в Україні.
Перша зустріч відбулась 22 січня 2017 року в Залі пам’яті Музею з Миколою Онищенком. Микола Павлович поділився спогадами про власну трагедію Голодомору. Про те, що сталось з його родиною, з односельчанами в 1932-1933 роках. Цього ж дня фотограф в супроводі перекладачки Оксани Кизими та співробітника музею Ніни Лапчинської поспілкувався з жителем Фастівщини Зеновієм Масло.
Тай Фарукі планує зібрати якомога більше свідчень людей, які пережили геноцид в Україні, та оприлюднити в британській пресі.
Свого часу британський журналіст Ґарет Джоунс заявив на ввесь світ про масові вбивства українців голодом в Радянському Союзі. Ці статті були дискредитовані, а проти самого кореспондента було організовано компанію цькування.
Радянський режим проводив тотальну інформаційну блокаду теми Голодомору понад 70 років. Сьогодні в світі ускладнене сприйняття історії геноциду українців. За допомогою спогадів людей, які вижили, ми зможемо відтворити історію Голодомору.
Нагадаємо, 1 грудня 2016 року, під час засідання Палати громад, Рупа Хук, депутат Лейбористської партії від округу Центральний Ілінг та Ектон, звернулась з пропозицією до Британського уряду визнати Голодомор геноцидом.