2025 © All rights reserved
Є люди, що ностальгують за СРСР, пам'ятаючи класику радянської мультиплікації – «Їжачка в тумані», «Ну, постривай!», «Троє з Простоквашино». А хто бачив «Радянські іграшки» (1924), «Міжпланетна революція» (1924), «Теремок» (1945), «Тобі, Москва», «Чужий голос» (1949), «Тир» (1979) – милу, однак наскрізь ідеологічну.
Однак чи є сучасні російські мультфільми «Лунтик», «Фіксики», «Смішарики», «Маша і ведмідь», «Три богатирі» невинними та безпечними? Чи можуть подібні мультфільми зашкодити несформованій психіці дитини? Росіянам з дитинства закладають вороже ставлення до українців та нашої держави. А 117-мільйонну аудиторію федерального каналу «Росія-1» змалечку привчають до думки про війну…
У Радянському Союзі, як і сьогодні у Росії, у масовій свідомості за допомогою пропаганди та агітації утверджувався міф про фатальну загрозу з боку «чужого» – «ворога»… «Вороги кругом!» - ось головний меседж анімаційного пропагандистського кіно у тоталітарному суспільстві.
Деконструювати образи радянського та сучасного анімаційного кіно допоможе етнологиня Ірина Батирєва 15 травня о 13:00 в Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору».
Обов'язкова реєстрація: https://forms.gle/CrucgGLk9NVBSYvm8