Університети передадуть до музею свідчення очевидців Голодомору

Анонси музею19 жовтня 2018

Місце проведення: Національний музей «Меморіал  жертв Голодомору» (м. Київ, вул. Лаврська, 3)

Дата і час: 23 жовтня 2018 року, о 14.00 .

 

Учасники заходу:

 

Олеся Стасюк, генеральний директор Національного музею «Меморіал жертв Голодомору»

Ірина Батирєва, Вінницький державний педагогічний університет ім. М. М. Коцюбинського (Центр усної історії при кафедрі історії та культури України)

Валентин Долгочуб, Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова.

Сергій Пятаченко, Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка


Усна історія – відносно молодий науковий напрямок в історії, який активно розвивається в світі з другої половини ХХ століття. Відомо, що надання свідчень, є не лише частиною процесу одужання травмованої людини, а й джерелом інформації. Саме свідчення можуть надати таку інформацію, як час, рухи, емоції, поведінку, інколи кольори, що часто не передають офіційні документи чи фото.

 

У 2007-2008 роках університети Вінниці, Одеси, Сум працювали над науково-дослідницькими проектами, у рамках яких здійснили ряд експедицій регіонами України. У результаті було зібрано сотні свідчень людей, які пережили Голодомор. Напередодні 85-тих роковин Голодомору адміністрації університетів зголосилися передати унікальні спогади до Національного музею «Меморіал жертв Голодомору», який є єдиним державним музеєм історії Голодомору-геноциду і центром збереження національної пам’яті про страшний злочин проти української нації.

 

 

Для акредитації та довідок: (044)254-45-12, memoholod@ukr.net  memoholodpress@gmail.com