Презентація фільму про Голодомор норвезького режисера Свейна Беккендала

Анонси музею07 грудня 2017

21 грудня 2017 року в Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору» (вул. Лаврська, 3) о 15:00 відбудеться презентація документального фільму про Голодомор.

 

Фільм «Відкриваючи Україну. Сумна історія» створений в 2017 році в Норвегії Свейном Беккендалом (Svein Bækkedal), який багато років працює на національному норвезькому телебаченні, та розповідає історію геноциду українців 1932-1933 років, що має назву Голодомор. Так як кінострічка орієнтована на глядача Західної Європи, розповідь бере початок з того, що існує багата на різні природні ресурси самостійна держава Україна. А народ цієї країни пережив страшний злочин – геноцид, винищення голодом на початку 1930-х років, про що західний глядач і не підозрює. Власне, фільм покликаний розповісти саме про це.

 

«Я хочу, щоб моя країна, Норвегія, прийняла (визнала) ця трагічна подію, Голодомор, як геноцид. Таким чином ми продемонструємо повагу до українського народу і те, що вони пережили. Я думаю, що є червона лінія насилля проти українського народу з 1930 року протягується по сьогодні. Тому цей фільм зачіпає сучасну історію українців». – пояснив автор цілі кінострічки.

 

На жаль, режисер Свейн Беккендал не мав змоги презентувати особисто в Києві. Цю місію він довірив Меморіалу жертв Голодомору та своєму колезі по фільму та другу Сергію Перхальському.

 

Також очікується на заході присутність і вітальне слово від Надзвичайного і Поважного Посла Королівства Норвегії в Україні Улє Т. Хорспестада.

 

Станом на 2017 рік на державному рівні Голодомор геноцидом української нації на державному рівні визнали Естонія, Австралія, Канада, Угорщина, Литва, Грузія, Польща, Перу, Парагвай, Еквадор, Колумбія, Мексика, Латвія та Португалія.

 

Керівництво України неодноразово зверталося до правлячих кіл Норвегії з проханням визнати Голодомор актом геноциду. Проте робота над цим питанням потребує більше часу, злагоджених та об’єднаних зусиль всієї країни. І міжнародна діяльність музею спрямована на досягнення успіхів в цьому.

 

 

Тел. для довідок (044) 254- 45- 12

memoholog@ukr.net