Показ фільму «Голодомор. Забутий геноцид» та зустріч з автором стрічки Бенедикт Бане

Анонси музею26 листопада 2018

26 листопада о 17.00 у Залі пам’яті Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» відбудеться публічний показ повнометражної документальної стрічки про нищення голодом українців 85 років тому. Фільм представить авторка сценарію, вона ж і режисер, і оператор – Бенедикт Бане, Париж, Франція. 

 

Фільм «Голодомор. Забутий геноцид» про Голодомор 1932 – 1933 років в Україні був знятий, ні – вистражданий, етнічною француженкою, громадянкою Франції, у якої немає родичів в Україні, але яка стала щирим патріотом України. Аби донести до благополучних сучасних європейців той біль і нестерпні страждання, яких випало зазнати українському народу і в першу чергу – українським селянам, мисткиня двічі приїздила на зйомки в Україну – спочатку влітку 2010, а потім – у лютому 2011 року. В умовах 40-градусної спеки і під проливним дощем влітку та в завірюху і мороз за 25° - 30° нею було відзнято 65 годин відео, які довелося вмістити у 90 хвилин фільму. Символічно, що початок зйомок фільму відбувся 14 липня, день великого національного свята Франції. 

 

Проникливі розповіді літніх людей, які пережили Голодомор, інтерв’ю з дослідниками і українськими політиками, архівні документи і кадри радянської кінохроніки, вміло використані автором у відеоряді, не залишать байдужими глядачів кінострічки. 

 

«Незважаючи на всі зусилля знищити культуру, населення, церкву, дух українства, вони на сьогодні існують. Незважаючи на всі вжиті заходи з тим, щоб стерти навіть спогади про те, що відбувалося, пам'ять про все жива, і саме про це свідчить цей документальний фільм. За цей час і Сталін помер, і Радянський Союз розпався. Ми бачимо тут дивовижну здатність людей до спротиву силам, які намагаються їх розчавити, бажання і волю людей вижити і продовжувати жити, незважаючи ні на що… Це дає скоріше надію, а не приводить до безнадії…»

Етьєн Тевенен, історик, лектор університету Лотарингії (Франція), один експертів-дослідників у фільмі.