2025 © All rights reserved
20 листопада 2019 р. в головному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбудеться Міжнародна науково-практична конференція «Проблема екзистенційного вибору під час Голодомору – геноциду», співорганізаторами якої виступили Національний музей Голодомору-геноциду, Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса», Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут дослідження Голодомору, Світовий конгрес українців, Фундація українського Голодомору-Геноциду (Чикаго, США), Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932 – 1933 рр. в Україні.
Дослідження теми екзистенційного вибору (вибору «бути – не бути») в умовах організованого геноциду українського народу покликане виявити соціально-психологічні механізми такого вибору. Розглядаючи наслідки ухвалення екзистенційних рішень під час Голодомору-геноциду, важливо також глибше дослідити моделі подальшої психологічної компенсації тих чи інших вчинків, як на особистісному рівні, так і зумисно відрежисовані та пропаговані комуністичним режимом фальсифікації подій 1932–1933 рр. в Україні, зокрема і в художній творчості.
Метою проведення конференції є акцентування уваги на проблемі незворотного особистого вибору з наявного кола можливостей під час вчинення геноцидних дій. Соціально-філософського аналізу вимагають і сучасні реалії України, коли «одиниця натовпу», якою була людина в нещодавньому тоталітарному суспільстві, стає зрілою особистістю, здатною проявляти свободу в думках і вчинках, зокрема щодо управління державою, захисту її інтересів на різних рівнях. Український приклад становить смертельну небезпеку для сучасних тоталітарних режимів. Дослідження проблеми екзистенційного вибору є надзвичайно актуальним в умовах сучасної російсько-української війни. Учасникам конференції пропонується не тільки проаналізувати умови, в яких довелось робити екстраординарний вибір, а й визначити історичний вплив етнопсихологічних екзистенційних уявлень української спільноти 20-30-их років ХХ століття на сьогодення.
Конференція дасть змогу чіткіше зрозуміти наслідки Голодомору-геноциду, що й досі впливають на формування світогляду українців та напрямки руху громадянського суспільства і держави.
Заплановано обговорення таких вузлових проблем:
До участі запрошуються науковці, краєзнавці, представники громадянського суспільства.
Матеріали конференції будуть опубліковані окремим збірником. Для публікації Вашої доповіді (статті) вона повинна відповідати вимогам https://visnyk.history.knu.ua/ukr та бути надісланою на пошту inst.holodomor@gmail.com до 15 вересня 2019 року включно.
Реєстрація за посиланням https://forms.gle/f7EvKJPezW1M1dRx7.
Завершення реєстрації учасників – 31 жовтня 2019 року.