Лекція Тетяни Конончук «Відображення Голодомору в українській культурі»

Анонси музею24 січня 2019

Дата та час проведення:06 лютого 2019 р. о 14:00
Місце проведення: Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» (Київ, вул. Лаврська, 3) 

 

«У всі віки, при всіх формаціях людям на землі завжди не вистачає хліба і правди». (О. Коломієць)

 

Ми раді вітати в стінах музею з лекцією дослідницю трагедії Голодомору 1932-1933 років в  українській культурі, культурологиню, літературознавицю, члена Національної спілки письменників України, завідувача і професора кафедри української філології та суспільних наук Академії адвокатури України Тетяну Конончук. Для широкого загалу гостя прочитає лекцію «Відображення Голодомору 1932-1933 років в українській культурі».

 

Культура зберігає пам’ять про злочини минулого, не гірше за архіви, однак поруч з тим вона шукає способів осмислення травми, мови її подачі. Українські митці ніколи не лишалися осторонь теми Голодомору-геноциду, створюючи своє власне художнє бачення жахливих подій 1932-33 років і намагаючись знайти слова для передачі навколишньої реальності. Перлини української літератури ХХ-ХХІ століть – І. Багряний, В. Барка, В. Голобородько, Є. Гуцало, А. Дімаров, Ю. Клен, Л. Костенко, Т. Осьмачка – шукали свою мову для передачі загальнонаціональної та загальнолюдської травми. Однак їхня свобода на самовираження, свобода на правду обмежувалася жорсткою забороню радянської влади навіть згадувати про Голодомор. І замість відображення реальних подій, створювався міф про радянську дійсність.

 

Але чи завжди, упродовж радянського часу, митці йшли за каноном, переживши геноцид і втрати рідних? Як хронологічно в творах мистецтва змінювалося бачення травматичного досвіду минулого нації? Які домінанти художнього осмислення культурою Голодомору та як геноцид вплинув на тенденції розвитку української культури?

 

Такі запитання охопить у своїй лекції дослідниця теми Голодомору в українській культурі Тетяна Конончук.

 

Вхід вільний!

На подію обов’язкова реєстрація: https://goo.gl/forms/h0FNC8vRWpGWeGiH2.

Тел. для довідок: 044 254 45 12

До зустрічі в музеї!