Лекція «Кримінальна справа за фактом вчинення геноциду в Україні»

Анонси музею25 жовтня 2018

Дата та час: 25 жовтня 2018 року, о 14:00

Місце: Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» (вул. Лаврська, 3)


В 2009 році Служба безпеки України порушила кримінальну справу за фактом вчинення злочину геноциду в Україні в 1932-1933 роках. В слідстві брали участь працівники суду, прокуратури та експерти: історики, правники, медексперти та демографи. Була пророблена грандіозна робота, результатів якої український народ чекав більше ніж 50 років. Хоча в матеріалах кримінальної справи експертами зазначено, що слідство має бути продовженим для глибокого вивчення усіх обставин злочину. Проте Постанова Апеляційного суду м. Києва від 13 січня 2010 року сьогодні є історичним актом, який підтвердив юридичну кваліфікацію Голодомору 1932-1933 років в Україні як злочину геноциду.

Розповісти про значення і унікальність цієї кримінальної справи Меморіал жертв Голодомору запросив кандидата юридичних наук, Заслуженого юриста України Віктора Скавроніка. Будучи суддею судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду міста Києва, Скавронік здійснив попередній розгляд даної кримінальної справи та проголосив постанову суду в справі, тоді як тогочасний президент України Віктор Янукович заперечував Голодомор-геноцид.

 

Після закінчення судового розгляду суддя дав коментар: «Хочу нагадати, я не маю права давати будь-які інтерв’ю та коментарі. Але хочу звернути увагу на три моменти. Я прочитав всі матеріали справи, і таких злочинів ще не було, це перше. Дана кримінальна справа має суто правовий вимір. Я уникав будь-яких політичних спекуляцій, це друге. Мені здається, що жертви і народ давно чекали судового рішення, це третє».

25 жовтня 2018 року о 14:00 в Залі пам’яті музею Віктор Скавронік прочитає лекцію «Кримінальна справа за фактом вчинення геноциду в Україні: особливості попереднього розгляду Апеляційним судом та проблеми об’єктивного обчислення кількості жертв». Експерт детально розповість про обставини направлення на попередній розгляд кримінальної справи до Апеляційного суду м. Києва. Та пояснить питання засудження Сталіна, Молотова, Кагановича та інших.

Для  довідок: (044)254-45-12, memoholod@ukr.net