Лекція «Голодомор та репресії в родинній пам’яті бійців АТО»

Анонси музею19 березня 2018

Коли Російська Федерація анексувала Крим та здійснила військове вторгнення на територію України, окупувавши частину Донецької та Луганської областей, закордонні журналісти, науковці, аналітики зачепили питання Голодомору в контексті коренів територіальних та історичних претензій Росії до України.  


Важко не помітити паралелі між причинами вчинення Сталіним Голодомору та причинами сучасної війни Путіна проти України. Коли на початку 1930-х років виникла реальна можливість виходу України зі складу СРСР, Сталін посилив репресії та організував вбивство понад 7 мільйонів українців. Коли український народ в 2013 році обрав європейський шлях розвитку для країни, Росія здійснила анексію півострова та порушила територіальну цілісність України. Причини Москви викреслити Голодомор з пам’яті українців і світової спільноти є очевидними. Для українців же ця пам'ять є нагадуванням про завданий біль і втрати, за що досі не прозвучало вибачень з боку країни, яка вважає себе правонаступницею СРСР, і засудження дій Сталіна.  


Чи впливає пам'ять про Голодомор на наше сприйняття війни на Сході України, на нашу громадянську позицію? 24 березня 2018 р. Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» запрошує прослухати лекцію Ірини Реви «Голодомор та репресії у родинній пам’яті бійців АТО», що присвячена цьому питанню.  


Ірина Рева, науковий співробітник Інституту суспільних досліджень (м. Дніпро) здійснила наукове дослідження в області подолання наслідків постгеноцидного синдрому. Дослідниця провела опитування військових, які пройшли бойові дії в зоні АТО. Проаналізувавши родинну пам'ять про Голодомор та  процес прийняття рішення іти на війну військових, вона відстежила зміни особистості в умовах смертельної небезпеки: як змінилися життєві цінності бійців,які повернулися з війни.
 
Лекція відбудеться 24 березня 2018 року в Залі пам’яті Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» (м. Київ, вул.. Лаврська, 3). Початок о 14:00 . Вхід вільний.