Британська аніматорка презентує в Меморіалі жертв Голодомору проект «Рецепти хліба»

Анонси музею28 серпня 2017

Сара Нестерук є фахівцем з анімаційного дизайну Університету Хаддерсфільд (Велика Британія). Як докторантка Університету Лідса під керівництвом Лізи Стенсбі вона пише наукову роботу, в якій через малюнки, спогади та офіційну історію досліджує колективну пам'ять світу, зокрема, й історію Голодомору 1932-1933 рр. в Україні (адже її коріння теж з України). Відтак у  серпні 2017 року протягом 8 днів Сара працювала з колекцією Меморіалу жертв Голодомору: спілкувалася з науковцями, знайомилася з артефактами та відеосвідченнями, пізнавала меморіальний простір, роблячи замальовки, нотатки, спогади, фрагменти та ідеї.  До всього, кожного дня вона створювала нову анімацію, яка розповідала про окремий епізод чи погляд на всю історію Голодомору – геноциду українців, вчиненого радянською владою у 1932-1933 рр.

 

Результат своєї роботи Сара Нестерук презентує 31 серпня 2017 року, у четвер, о 14.00 в Меморіалі жертв Голодомору  (м. Київ, вул. Лаврська, 3).

Перебування, виставка й подорож в Україну здійснюються за підтримки Ради Мистецтв Англії.

 

Чому «Рецепти хліба»? «Я працюю, використовуючи комбінації з малюнків: ручних, фізичних, цифрових чи аналогічних процесів. Під час роботи я залучаю матеріали, які є необхідними для виробництва хліба: тісто, борошно, сіль, вода, а також нерухомі, паперові чи намальовані об’єкти.  Ідеєю фінального фільму є створення серії відео-рецептів випікання справжнього українського хліба. Візуальні ефекти продемонструють силу, боротьбу, господарство, пам'ять, спогади та іманентні значення, сховані за рецептами – історії», - каже Сара Нестерук про свій проект. 

            

З 29 серпня відео-анімації проекту експонуються в музеї. Створені Сарою 31 серпня і 1 вересня нові роботи Ви можете подивитися в Меморіалі жертв Голодомору до 10 вересня 2017 р.

 

Більше інформації про проект на його офіційній сторінці та веб-сайті Меморіалу жертв Голодомору.

 

 

Прес-служба Меморіалу жертв Голодомору: 044 254-45-12, memoholod@ukr.net