2025 © All rights reserved
Місце проведення: Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» (м. Київ, вул. Лаврська, 3)
Дата та час: 22 листопада 2018 р., четвер, о 14.00
До 85-тих роковин Голодомору-геноциду 1932-1933 років Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» 22 листопада 2018 року презентує геоінформаційну систему «Місця масового поховання жертв Голодомору-геноциду». Проект створено за підтримки Українського культурного фонду.
Учасники презентації:
Євген Нищук, Міністр культури України
Олеся Стасюк, генеральний директор Національного музею «Меморіал жертв Голодомору»
Юлія Федів, виконавчий директор Українського культурного фонду
Іван Васюник, співголова Громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932–1933 років
Геоінформаційна система «Місця масового поховання жертв Голодомору-геноциду» – портал, на якому візуалізована інформація про місця поховання жертв геноциду 1932–1933 років. Користувачі знайдуть на порталі інформацію про місця масового поховання жертв Голодомору, пам’ятники та пам’ятні знаки, встановлені на пошану жертв Голодомору. А також дані про втрати від геноциду, архівні матеріали та спогади про Голодомор в конкретному населеному пункті України.
У 1933 році смертність в Україні перевищувала природну у десятки разів. Люди вимирали цілими родинами, селами. За дослідженнями науковців – через Голодомор Україна втратила від 7 до 10 мільйонів людей. Заперечуючи факт Голодомору в Україні, радянська влада ретельно приховувала місця масового поховання жертв цього злочину. На місцях масового поховання не встановлювали жодних пам’ятних знаків, натомість там облаштовували парки відпочинку, будували підприємства, прокладали автошляхи, або залишали у занедбаному стані. Лише ті, кому вдалося вижити, завжди пам’ятали про їхнє існування. Саме їхні спогади та архівні матеріали лягли в основу інформаційної бази проекту.
Після презентації проекту, спільно з АТ Укрпошта, відбудеться церемонія спецпогашення художнього маркованого конверта «Голодомор в Україні. 1932-1933» присвяченого 85-м роковинам Голодомору-геноциду.
Для акредитації : (044)254-45 -12,
memoholod@ukr.net memoholodpress@gmail.com
Український культурний фонд – державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України.