Виставка картин Сабатіно Шіа «Геноцид українців. Голодомор»

Виставки18 вересня 2018 - 01 листопада 2018

18 вересня 2018 року письменник, художник міжнародного рівня з Неаполя Сабатіно Шіа вперше представив в Україні свої роботи, присвячені Голодомору. Це серію полотен «Геноцид українців» (5 картин), що розповідають історію геноциду українців через зображення в алегоричній формі персонажів, які символізують сталінський режим.

 

Сабатіно Шіа відомий італійський байкар. Для нього байка – це середовище, через яке можна повідомляти про проблеми, що оточують суспільство. Як про особисті, так і про проблеми цілих народів. Абсолютно природно, що письменницька робота автора переплітається з мовою живопису. Вся його творча діяльність спрямована не лише на питання повсякденного життя людини, а в своїй більшості на порушення політичних тем та фактів історії, що вплинули на наше існування сьогодні. Сабатіно є автором низки казок. Всі його художні роботи покликані говорити про «речі, які не можна забути».

У картинах серії «Геноцид українців. Голодомор» художник передає біль і відчай мільйонів вбитих, називаючи їх «блукаючими душами», торкаючись питання замовчування і приховування Голодомору. Використані кольоротони, фігури зі стилізованими рисами, з простими і в основному монохроматичними лініями, помилково створюють враження блискуче спокійного ландшафту. Яскравість кольорів, здається, збігається з драмою зображених фактів. Не дивлячись на драматизм та жорстокість теми, мова живопису націлена на комунікативну простоту, яка часто набуває дитячих рис.

 

Мета полягає в тому, щоб роз’яснити привабливою мовою немислимі речі, розповісти незручні і жорстокі факти, які ховає в собі історія Голодомору.

Для художника, простота і наївність – головні принципи, завдяки яким можна зрозуміти і зробити доступним існуючий людський біль.