Церква на захисті християнського і національного

Виставки30 травня 2019 - 20 липня 2019

22 травня 2019 року виповнилось 100 років відтоді, коли склепіння Військового Микільського собору у Києві на Печерську були залиті голосами хору, який супроводжував літургію, що вперше в історії лунала українською мовою. Диригував хором видатний композитор Микола Леонтович., а служив службу Василь (Липківський). Та вже за дуже короткий час Микола Леонтович був вбитий більшовицьким чекістом; Митрополит Київський і всієї України  УАПЦ Василь (Липківський) – розстріляний за вироком «трійки» НКВД, а сам собор, збудований у XVII ст. на кошти Івана Мазепи, – зруйнований.

 

Це був тільки початок злочинів, які вчинила більшовицька влада, окупувавши Україну. Тисячі зруйнованих церков і репресованих священиків стали «зажинком» напередодні великих «жнив скорботи», якими став геноцид – Голодомор 1932-1933 рр. Після Другої світової війни другою віч-на віч з окупантами опинилася Українська греко-католицька церква.

 

Саме про двобій більшовиків і радянської влади з церквою та її відродження й розповідає нова виставка Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» під назвою «ЦЕРКВА НА ЗАХИСТІ ХРИСТИЯНСЬКОГО І НАЦІОНАЛЬНОГО», презентація якої відбудеться 17 травня 2019 року, у п’ятницю, о 14.00 у Залі пам’яті, за адресою: м. Київ, вул. Лаврська, 3. 

 

До уваги відвідувачів представлені копії оригіналів Томосу про автокефалію 1924 р. та Томосу про автокефалію 2019 р., інформаційні плакати, унікальні історичні світлини з фондів Львівського музею історії релігії (м. Львів), з колекції о. Севастіяна Дмитруха (м. Львів), зі збірки проекту «Локальна історія» (м. Львів), та частина фотопроекту Андрія Германа (Київ) з історії втрачених храмів Києва.

 

Родзинкою виставки є колекція раритетних видань з історії формування УАПЦ у 20-40-ві роки ХХ ст. з приватного зібрання колекціонера та друга музеїв Дмитра Піркла (м. Дніпро).

 

Виставка триває з 17 травня до 20 серпня. Протягом цього періоду слідкуйте за подіями паралельної програми!